Cornell Dubilier 380LX471M200K012
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1900mA 3000h 85C
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier 380LX471M200K012.
IHS
Datasheet14 pages11 years ago
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cornell DubilierSLPX471M250E1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP471M250E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 470UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 250V;30X30
Cornell DubilierSLPX471M250A7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 250VOLTS, 470UF, SMALL FORM FACTOR
PanasonicECO-S2EB471DA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1400mA 3000h 105°C Bulk
MXG Series 250 V 470 uF 105 °C Ø 30 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier 380LX471M200K012 provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 200V