Continental Industries RSDA-660100-100
Solid State Relays .10-100A 660VAC
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Beyond ComponentsRSDA-660100-1000
19h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Continental Industries RSDA-660100-100.
Mouser
Datasheet2 pages21 years ago
Related Parts
SensataD06D100
Relay;SSR;Gen Purp;Cur-Rtg 100A;Ctrl-V 3.5-32DC;Vol-Rtg 0-60DC;Pnl-Mnt;4 Pin
SensataD1D100
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 SSR 100VDC /100A,3.5-32VDC In
SensataDC60D100C
SPST-NO Solid State Relay Screw Smnt, Instantaneous MOSFET, 100 A, 32 V dc
RELAY;SSR;ZERO-SWITCHING;CUR-RTG 90A;CTRL-V 5-24DC;VOL-RTG 24-240AC;SCREW
Schneider Electric6475AXXSZS-DC3
Relay;SSR;Zero-Switching;SPST-NO;Cur-Rtg 75A;Ctrl-V 3-32DC;Vol-Rtg 48-480AC
Teledyne RelaysSH48D125
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 125A 510V AC-OUT 4-Pin
Descriptions
Descriptions of Continental Industries RSDA-660100-100 provided by its distributors.