Coilcraft 0402HP-4N7XJLW
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 0402HP-4N7XJLW.
Introduction Date2007-10-12
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.8A 0.06Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 1.4A 0.075Ohm DCR 04
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0043uH 5% 250MHz 58Q-Factor Ceramic 1.3A 0.076Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.85A 0.059Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.5nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 0402HP-4N7XJLW provided by its distributors.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS