Coilcraft 0402CS-47NXJLW
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 250MHz 38Q-Factor Ceramic 150mA 830mOhm DCR 0402 Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 0402CS-47NXJLW.
Coilcraft Direct
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Related Parts
Ind Chip Wirewound 47nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 700mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 200mA 720mOhm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 0402CS-47NXJLW provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS