API Delevan S1812R-104J
Inductor RF Shielded Wirewound 100uH 5% 790KHz 40Q-Factor Ferrite 169mA 7Ohm DCR 1812 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for API Delevan S1812R-104J.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-100%
CAD Models
Download API Delevan S1812R-104J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
API DelevanS1812-104J
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1913
API Delevan1812R-104J
Inductor RF Unshielded Wirewound 100uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 0.158A 8Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Bourns - J.W. MillerRL262-101J-RC
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
Bourns - J.W. MillerRL187-101J-RC
RF Choke Wirewound 100uH 5% 796KHz 80Q-Factor Ferrite 200mA 2Ohm DCR RDL Bag
Descriptions
Descriptions of API Delevan S1812R-104J provided by its distributors.
S1812R Series 100 uH ±5% 169 mA 7 Ohm DCR SMT Shielded RF Inductor
FIXED IND 100UH 169MA 7 OHM SMD
S1812R 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 100muH