API Delevan ER1025-94KM
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Phenolic-Core
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for API Delevan ER1025-94KM.
IHS
Datasheet4 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
-2.16%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
2,893
Authorized Distributors
2
Inductance
100 nH
100 nH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1.35 A
1.38 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
80 mΩ
80 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
API Delevan1025R-94K
INDUCTOR, RF, IND 0.1UH, TOL +/-10%,CUR 1380MA, AXIAL, DCR 0.08 OHMS, SRF 680MHZ
API Delevan1025-94K
API Delevan1330R-94K
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 3313
RF Choke Molded Wirewound 0.1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Phenolic 1.1A 0.07Ohm DCR AXL Bag
RF Choke Wirewound 0.1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Phenolic 1.1A 0.07Ohm DCR AXL Bag
Bourns9230-94
Descriptions
Descriptions of API Delevan ER1025-94KM provided by its distributors.
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH
100nH Unshielded Molded Inductor 1.35A 80mOhm Max Axial
1 UH 10% LEADED EREL INDUCT