Amphenol Sine Systems MP16M23F
Circular Connector Contact, ecomate RM, Pin, Crimp, 16 AWG, 18 AWG
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Sine Systems MP16M23F.
IHS
Datasheet1 page4 years ago
Upverter
Electro Sonic
element14 APAC
TME
Inventory History
3 month trend:
-52.60%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2015-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
EatonRC24M9K
Connector Accessory, 0.063in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy