Abracon ASFLMB-125.000MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 125MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFLMB-125.000MHZ-XY-T.
IHS
Datasheet5 pages15 years ago
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-6.98%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
14,297
Authorized Distributors
6
Frequency
125 MHz
125 MHz
125 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
16 mA
8.7 mA
8.7 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
Mount
Surface Mount
Standard, Surface Mount
Standard, Surface Mount
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 125MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFLMB-125.000MHZ-XY-T provided by its distributors.
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 125.0000 MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS, 5x3.2mm, RoHS
Abracon SCT
CMOS Output Clock Oscillator, 125MHz Nom
1.8V~3.3V ¡À10ppm 125MHz ¡À0.001% 5mm*3.2mm*900¦Ìm
Mems Oscillator, 125Mhz, Smd; Product Range:Pure Silicon Asflmb Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Frequency:125Mhz; Frequency Tolerance:± 10Ppm; Load Capacitance:15Pf; No. Of Pins:4Pins Rohs Compliant: Yes |Abracon ASFLMB-125.000MHZ-XY-T