Abracon ASDMB-125.000MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 125MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASDMB-125.000MHZ-XY-T.
IHS
Datasheet5 pages15 years ago
Future Electronics
Sager Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-2.42%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
29,670
Authorized Distributors
6
Frequency
125 MHz
125 MHz
125 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
15 mA
16 mA
16 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 125MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASDMB-125.000MHZ-XY-T provided by its distributors.
MEMS Oscillator, 125 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 10 ppm, 3.3 V, ASDMB
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 150MHz Max, 125MHz Nom, CMOS
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS, 2.5x2mm, RoHS
Abracon SCT
1.8V~3.3V ¡À10ppm 125MHz QFN 2.5mm*2mm*900¦Ìm
MEMS OSC, 125MHZ, SMD, 2.5MM X 2MM;
Standard Clock Oscillators 125 MHZ 10PPM 15PF