Abracon ASCO2-19.200MHZ-EK-T3
SMD Programmable Crystal Oscillator 19.2MHz 1.8V 15pF 4-Pin SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASCO2-19.200MHZ-EK-T3.
IHS
Datasheet3 pages11 years ago
Datasheet3 pages18 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-26.20%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2013-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator XO 20MHz ±30ppm 15pF CMOS 60% 1.8V 4-Pin Ultra Mini-SMD T/R
Oscillator MEMS 19.2MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.8V 4-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 19.2MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
ASFL3 Series 20 MHz 5 x 3.2 mm 1.8 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
3.2 x 2.5 x 1.1mm, 1.8V +/-5% , 30ppm -10+70C, SMD Ceramic Oscillator, 20.000MHZ / Tape & Reel
3.2x2.5 Timing XO 19.2 MHz CMOS 3.3V 25ppm -40 to 85C
Descriptions
Descriptions of Abracon ASCO2-19.200MHZ-EK-T3 provided by its distributors.
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 80MHz Max, 19.2MHz Nom
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 19.2000M HZ CMOS SMD
Xtal Osc Xo 19.2000Mhz Cmos Smd/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASCO2-19.200MHZ-EK-T3
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD, 1.6x1.2mm, RoHS
Abracon SCT
1.8V ¡À30ppm 19.2MHz 1.6mm*1.2mm*700¦Ìm