Abracon ASFL3-20.000MHZ-EK-T
ASFL3 Series 20 MHz 5 x 3.2 mm 1.8 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL3-20.000MHZ-EK-T.
IHS
Datasheet2 pages18 years ago
Sager Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2012-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
3.2 x 2.5 x 1.1mm, 1.8V +/-5% , 30ppm -10+70C, SMD Ceramic Oscillator, 20.000MHZ / Tape & Reel
Oscillator XO 20MHz ±30ppm 15pF CMOS 60% 1.8V 4-Pin Ultra Mini-SMD T/R
Oscillator XO 20MHz ±30ppm 15pF CMOS 60% 3.3V 4-Pin Ultra Mini-SMD T/R
MEMS OSC, LVCMOS, 20MHz, 25PPM, 1.8-3.3V, -40 to 105C, 3.2 x 2.5mm
Oscillator MEMS 19.2MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 20MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL3-20.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
CMOS Output Clock Oscillator, 20MHz Nom
Xtal Osc Xo 20.0000Mhz Cmos Smd/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASFL3-20.000MHZ-EK-T
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
1.8V ¡À30ppm 20MHz ¡À0.003% 5mm*3.2mm*1.3mm