Cosel PLA300F-15
PLA300F Series 300 W Single Output 15 V Enclosed AC/DC Power Supply
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cosel PLA300F-15.
IHS
Datasheet15 pages3 years ago
Sager Electronics
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-10-14
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
TDK-LambdaSWS300-15
Power Supply; 15 V; 21 A (Max.); 85 to 265 VAC/120 to 370 VDC; 47 to 63 Hz
Mean WellSP-320-15
Mean Well SP-300-15 Power Supply, Uout: 15V, Iout: 0-20A, rated power: 300W, PFC, RoHS
Mean WellUSP-350-15
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 300W, Hybrid
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 150W, Hybrid
TDK-LambdaRWS300B-12
Switching Power Supplies AC-DC, 115-230VAC, Output 12V 25A, 300W
Murata Power SolutionsUWQ-12/20-T48NB-C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 20A 247.2W 5-Pin Quarter-Brick Tray
Descriptions
Descriptions of Cosel PLA300F-15 provided by its distributors.
Switching Power Supplies 300W 15V 1.7-3.4A AC-DC Power Supply
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,20A,115-264V IN, ENCLOSED, DIN RAIL, PFC,300W, PLA SERIES
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 300W