Yageo Group YC358TJK-0739RL
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 39ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358TJK-0739RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
CTS Components746X101390JP
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C BUS Molded 10-Pin 1206 Convex SMD Paper T/R
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804 Concave SMD Paper T/R
Resistor, Array, 39 Ohm, ± 5%, 252 mW, 4 Resistors, Isolated, 1206 [3216 Metric], Convex, Surface Mount, Thick Film
Yageo GroupYC122-JR-0736RL
Res Thick Film Array 36 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Yageo GroupYC164-JR-0736RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 36ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Yageo GroupTC164-JR-0736RL
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358TJK-0739RL provided by its distributors.