CTS Components 746X101390JP
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C BUS Molded 10-Pin 1206 Convex SMD Paper T/R
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for CTS Components 746X101390JP.
IHS
Datasheet11 pages3 years ago
_legacy Avnet
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC122-JR-0736RL
Res Thick Film Array 36 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Yageo GroupTC124-FR-0739RL
Res Thick Film Array 39 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of CTS Components 746X101390JP provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.504W, 39ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612