Vishay CRA06S08339R0JTA
Resistor, Array, 39 Ohm, ± 5%, 252 mW, 4 Resistors, Isolated, 1206 [3216 Metric], Convex, Surface Mount, Thick Film
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRA06S08339R0JTA.
Datasheet5 pages20 years ago
Newark
Arrow Electronics
CAD Models
Download Vishay CRA06S08339R0JTA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2005-12-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804 Concave SMD Paper T/R
PanasonicEXB-28V390JX
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V390JV
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V390JV
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC124-JR-0739RL
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay CRA06S08339R0JTA provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RESISTOR, RES ARRAY, 4, 39 OHM, 0.05, SMD, FULL REEL
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206
CRA06S0803 39R 5% RT1 e3
39 5% CONVEX SQUARE 4X0