Yageo Group YC324-FK-0710RL
Array Chip Resistor Thick Film 10Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 2012 Convex Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC324-FK-0710RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 2012(4 X 1206) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components744C083100JP
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 2012(4 X 1206) Concave SMD Plastic T/R
Yageo GroupYC324-JK-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 2012(4 X 1206) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC164-FR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-FR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC324-FK-0710RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1220
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 2012