Yageo Group YC248-FR-0712RL
Array Chip Resistor Thick Film 12Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0712RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet12 pages4 years ago
Related Parts
PanasonicEXB-2HV120JV
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% 0.25 (1/4)W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-FR-0712RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
PanasonicEXB-V4V120JV
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-34V120JV
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 12ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CTS Components741C083120JP
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Medical T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0712RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 12 OHM 1606