Yageo Group YC164-FR-0712RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-0712RL.
_legacy Avnet
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
PanasonicEXB-28V120JX
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-V8V120JV
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC164-JR-0712RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
CTS Components741X083120JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.252W, 12ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
CTS Components741C083120JP
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Medical T/R
CTS Components742C083120JP
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-0712RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 1206