Yageo Group YC248-FR-07100RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 100ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-07100RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Newark
Future Electronics
HQonline
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-07100RL
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB2HV101JV
Resistor Thick Film Array 100 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC164-FR-07100RL
Array Chip Resistor Thick Film 100Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-07100RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 100ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
100 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array
YC248 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1606Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 100Ohm 0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm
Res, 8Resistor, 100R, 1%, 50V, 1606; Resistance:100Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:1606 [4016 Metric]; Resistance Tolerance:± 1%; Voltage Rating:50V; Resistor Type:Array Rohs Compliant: Yes |Yageo YC248-FR-07100RL