Yageo Group YC164-FR-0773K2L
Array Chip Resistor Thick Film 73.2kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-0773K2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupTC164-FR-0768KL
Res Thick Film Array 68K Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Conca
PanasonicEXB-28V683JX
Res Thick Film Array 68K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicEXB-V8V683JV
Res Thick Film Array 68K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupTC164-JR-0768KL
Res Thick Film Array 68K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Paper T/R
Yageo GroupYC164-JR-0768KL
Res Thick Film Array 68K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 68K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-0773K2L provided by its distributors.
4 ±1% 73.2kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 73200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 73.2K OHM 1206