Yageo Group YC124-FR-0756R2L
Array Chip Resistor Thick Film 56.2Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-0756R2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC124-JR-0756RL
Res Thick Film Array 56 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components741X083560JP
Res Thick Film Array 56 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Medical T/R
Yageo GroupYC124-JR-0751RL
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components741C083560JP
Res Thick Film Array 56 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
CTS Components741X083510JP
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
Yageo GroupTC124-JR-0751RL
TC124 Series 4 Elements 51 Ohms 5 % Case 4 x 0402 SMD Chip Resistor Network
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-0756R2L provided by its distributors.
YC Series 4 Elements 56.2 O ±1% 0.0625 W 25 V 0402 x 4 SMT Chip Resistor Network
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 56.2ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408