Yageo Group YC124-FR-07499RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 499ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-07499RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-94.46%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupTC164-FR-07499RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 499ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Yageo GroupYC164-FR-07499RL
Array Chip Resistor Thick Film 499Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Res Thick Film Array 470 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupTC164-FR-07470RL
Array Chip Resistor Thick Film 470Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave Paper T/R
PanasonicEXB-28V471JX
Res Thick Film Array 470 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V511JX
Res Thick Film Array 510 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-07499RL provided by its distributors.
ARRAY CHIP RESISTOR THICK FILM
YC124 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0804Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 499Ohm 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
Network Resistors RA_0402X4 499Ω ±1% ±200ppm/℃
499¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*550¦Ìm