Yageo Group TC164-FR-07499RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 499ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group TC164-FR-07499RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
_legacy Avnet
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC164-FR-07499RL
Array Chip Resistor Thick Film 499Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Yageo GroupYC164-FR-07470RL
Array Chip Resistor Thick Film 470Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Res Thick Film Array 510 Ohm 1% 200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
Res Thick Film Array 470 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 470 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T/R
Res Thin Film NET 470 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group TC164-FR-07499RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 499ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 499 OHM 1206
TC164-FR-07499RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
499 OHM 1% CONCAVE