Yageo Group YC124-FR-07140RL
Array Chip Resistor Thick Film 140Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-07140RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V151JX
Res Thick Film Array 150 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-07150RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 150ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Res Thick Film Array 150 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-28V131JX
Res Thick Film Array 130 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
4 ±5% 150Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
PanasonicEXB-N8V131JX
Thick Film Chip 4R Array, 1206, 5% 130ohm, Concave, 7 inch reel, Pb free
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-07140RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 140ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
140 Ohm 1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array 200ppm/