Yageo Group YC122-JR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC122-JR-0710RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Farnell
Future Electronics
Newark
element14
Inventory History
3 month trend:
-28.18%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
60,366
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Molded
Number of Resistors
2
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2008-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-24V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-34V100JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 10Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel,
CTS Components741X083100JP
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-38V100JV
Res Thick Film Array 1206 10 Ohm 5% ±200ppm/¦C ISOL 8-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-0710RL
Array Chip Resistor Thick Film 10Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Res Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC122-JR-0710RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0404
YC122 Series 2 Elements 10 Ohms 5 % Case 2 x 0402 SMD Chip Resistor Network
0404 (1010Metric) Convex ARRAY/NETWORK RESISTOR YC122 0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm 62.5mW 10Ohm ±250ppm/C
Resistor, Isolated Array, 2Resistor, 10 Ohm 5%, Smd; Resistance:10Ohm; Product Range:yc122 Series; No. Of Elements:2Elements; Network Circuit Type:isolated; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; No. Of Pins:4Pins; Body Height:0.3Mmrohs Compliant: Yes