Yageo Group RT0805BRD0793R1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 93.1ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805BRD0793R1L.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
Upverter
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA-6AEB93R1V
Res Thin Film 0805 93.1 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA6AEB101V
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB86R6V
Res Thin Film 0805 86.6 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRE07100RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805BRD0793R1L provided by its distributors.
RT Series 0805 0.125 W 93.1 Ohm ±0.1% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
93.1¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm