Yageo Group RT0805BRB073K4L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3400ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805BRB073K4L.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityRN73C2A3K4BTDF
Res Thin Film 0805 3.4K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA6ARB3401V
Res Thin Film 0805 3.4K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6ARB332V
Res Thin Film 0805 3.3K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6ARB362V
Res Thin Film 0805 3.6K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRN73C2A3K48BTDF
Res Thin Film 0805 3.48K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityRN73C2A3K16BTDF
100mW Thin Film Resistor 100V ±10ppm/℃ ±0.1% 3.16kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805BRB073K4L provided by its distributors.
3.4 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Thin Film Resistors - SMD 1/8W 3.4K ohm .1% 10ppm