Yageo Group RT0603BRD0793R1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 93.1ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603BRD0793R1L.
IHS
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
50,100
Authorized Distributors
2
Resistance
93.1 Ω
93.1 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERA-3AEB93R1V
Res Thin Film 0603 93.1 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB101V
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB95R3V
Res Thin Film 0603 95.3 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAT0603BRD07100RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE07100RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603BRD0793R1L provided by its distributors.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 93.1Ohm 0.1% Paper T/R
Res Thin Film 0603 93.1 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
93.1¦¸ ¡À0.1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm