Yageo Group RT0402BRD07649RL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 649Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402BRD07649RL.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
ODG (Origin Data Global)
3 month trend:
+38.94%
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA-2AEB6490X
Res Thin Film 0402 649 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA2AEB6040X
Res Thin Film 0402 604 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA2AEB681X
Res Thin Film 0402 680 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402BRD07649RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 649ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 649 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) 25ppm/C Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 649Ohm 0.063W 1/16W
SMD Resistor 0402 649Ω ±0.1% 1/16W ±25ppm/℃