Yageo Group RT0402BRD07191RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 191ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402BRD07191RL.
Upverter
Inventory History
3 month trend:
-5.61%
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA2AEB1910X
Res Thin Film 0402 191 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA2AEB201X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 200Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB181X
Res Thin Film 0402 180 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B200RE
Res Thin Film 0402 200 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0402BRE07182RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 182ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402BRD07191RL provided by its distributors.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 191Ohm 0.1% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 191Ohm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 191 ohm .1% 25ppm