Yageo Group RSF100JB-73-22R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 22ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RSF100JB-73-22R.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+144%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity / AMP2176078-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 22ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176081-3
TE Connectivity / AMP4-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 22ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-22R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 4.69V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RSF100JB-73-22R provided by its distributors.
Flame-Proof Type Metal Oxide Film Resistor 22Ohm 1W 5% Axial Bulk
RSF Series 1 W 22 Ohm ±5% ±300 ppm/°C Ø4.5x11.5mm Metal Oxide Film Resistor
Res, 22R, 5%, 1W, Metal Oxide, Axial; Resistance:22Ohm; Product Range:Rsf Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Oxide; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Yageo RSF100JB-73-22R