Yageo Group RL1206JR-070R03L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.03ohm, 0.0866V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RL1206JR-070R03L.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-04-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-8CWJR030V
Res Thick Film 1206 0.03 Ohm 5% 1W 50ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R