Yageo Group RC1218JK-07620RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 620ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC1218JK-07620RL.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 1218 560 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Conformal Coated Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1218FK-07680RL
Res Thick Film 1218 680 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Yageo GroupAC1218FK-07560RL
Res Thick Film 1218 560 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1218FK-07649RL
Res Thick Film 1218 649 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Epoxy Wide Terminal SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC1218JK-07620RL provided by its distributors.
RES 620 OHM 5% 1W 1812 WIDE
620¦¸ ¡À5% 1W 1218 3.1mm*4.6mm*650¦Ìm
RC1218JK-07620RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
RC1218 620R 5% 1W TK100