Yageo Group RC1218FK-0712RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 12ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC1218FK-0712RL.
IHS
3 month trend:
-7.21%
Stock
49,087
Authorized Distributors
6
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC1218FK-0712RL provided by its distributors.
RES 12 OHM 1% 1W 1812 WIDE
12¦¸ ¡À1% 1W 1218 3.1mm*4.6mm*650¦Ìm