Yageo Group RC1206FR-073M57L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 3.57MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC1206FR-073M57L.
Upverter
Future Electronics
HQonline
SymbolFootprint
SnapEDA
Symbol
Stock
11,099
Authorized Distributors
3
Resistance
3.57 MΩ
3.57 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Res Thick Film 1206 3.57M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 3.74M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 3.4M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC1206FR-073M3L
Res Thick Film 1206 3.3M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3300000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206FR-073M9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3900000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC1206FR-073M57L provided by its distributors.
Res Thick Film 1206 3.57M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.57MOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3570000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RC Series 1206 0.25 W 3.57 MOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor