Yageo Group PU5931FKMP70R002L
Res Metal Plate 5931 0.002 Ohm 1% 7W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group PU5931FKMP70R002L.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-11.92%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.002ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 5931
Fixed Resistor, Metal Strip, 8W, 0.002ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 5931
Smd Current Sense Resistors, Psr Series, 0.002 Ohm, 5 W, 1%, 5931 [1577 Metric]
Descriptions
Descriptions of Yageo Group PU5931FKMP70R002L provided by its distributors.
Current Sense Resistors - SMD 5931 1% 7W 0.002 OHM 75 PPM AEC-Q200
Fixed Resistor, 7W, 0.002ohm, 0.1183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 5931
Shunt Chip Resistor Metal Plate 5931 2mOhm 1% Emboss T/R