Yageo Group MFR50SFTE52-4M3
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 4300000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MFR50SFTE52-4M3.
IHS
Datasheet16 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.08%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4700000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3900000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-4M02
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4020000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-4M7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4700000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-4M64
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4640000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3900000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MFR50SFTE52-4M3 provided by its distributors.
General Type Metal Film Resistor 4.3MOhm 1/2W 1% Axial Ammo Pack
MFR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.3MOhm 0.5W 1/2W
4.3M¦¸ ¡À1% 500mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm