Yageo Group MFR-25FRF52-4M02
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4020000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MFR-25FRF52-4M02.
3 month trend:
-3.18%
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupMFR-12FTF52-3M9
General Type Metal Film Resistor 3.9MOhm 1/6W 1% Axial Ammo Pack
Stackpole ElectronicsRNF14FTD4M42
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4420000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-3M9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3.9e+06ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-3M74
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3740000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3900000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNV14FAL3M90
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3900000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MFR-25FRF52-4M02 provided by its distributors.
General Type Metal Film Resistor 4.02MOhm 1/4W 1% Axial T/R
MFR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 4.02MOhm 0.25W 1/4W
4.02M¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 6.3mm