Yageo Group MF0207FTE52-4K02
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4020ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-4K02.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Burklin Elektronik
3 month trend:
+1.25%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F4K3
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.3kOhm 0.6W
TE ConnectivityLR1F3K9
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622467-6
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 3.92 Kohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsRNF14FBC3K92
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3920ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-4K02 provided by its distributors.
MF0 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 4.02kOhm 0.6W
Metal Film Resistors 4.02kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.4xL6.3mm Through Hole Resistors ROHS
Res Metal Film 4.02K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Tape and Box Automotive AEC-Q200
  • MF 0207 F T E 52- 4K02