Yageo Group MF0207FTE52-45K3
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 45300ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-45K3.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Future Electronics
Burklin Elektronik
3 month trend:
-2.11%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F43K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 43000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F47K
47 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Yageo GroupMF0207FRE52-47K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-47K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-45K3 provided by its distributors.
MF0 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 45.3kOhm 0.6W
Through_hole Resistor
RES 45.3K OHM 1% 0.6W AXIAL
45.3K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm
  • MF 0207 F T E 52- 45K3