Yageo Group MF0207FTE52-124R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 124ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-124R.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-0.52%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F120R
RESISTORS METAL FILM RES 120 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1%AXIAL LR NEOHM SERIES
Yageo GroupMFR-25FTE52-120R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 120ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBC121R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 121ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 130ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
120 Ohms 1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 121ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-124R provided by its distributors.
Metal film resistor, 124 Ω, 0.6 W, ±1 %, MF0207FTE52-124R
RES 124 OHM 1% 0.6W AXIAL
MF0207 124R 1% 0,6W TK50 0207
124¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm