Yageo Group AT0805BRD0715RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 15ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AT0805BRD0715RL.
Upverter
SHENGYU ELECTRONICS
Inventory History
3 month trend:
-0.49%
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityCPF0805B15RE1
Res Thin Film 0805 15 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP2176217-4
Res Thin Film 0805 15 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCPF0805B15RE1
Yageo GroupRT0805BRD0715RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 15Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRE0715RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±0.1% 15Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AT0805BRD0715RL provided by its distributors.
AT 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 15Ohm 0.125W 1/8W
Thin Film Resistors - SMD 15 Ohms 0.1% Tol. AEC-Q200
15¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm