Yageo Group AC0805JR-07330KL
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC0805JR-07330KL.
Upverter
Farnell
3 month trend:
-0.04%
Authorized Distributors
6
Resistance
330 kΩ
330 kΩ
330 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Yageo GroupRC0805JR-07330KL
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-13330KL
TE ConnectivityCRGH0805J330K
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupAF0805JR-07330KL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0805 330kOhm 5% Paper T/R
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 330kOhm 0.125W 1/8W
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC0805JR-07330KL provided by its distributors.
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 330kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 330000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR AC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 330kOhm ±100ppm/C
Res, 330K, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:330Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Length:2Mmrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-07330KL