Welwyn WP3SZI-4R7JT05
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WP3SZI-4R7JT05.
IHS
Datasheet4 pages6 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
Cement
Cement
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Welwyn WP3SZI-4R7JT05 provided by its distributors.