Welwyn WMO2S-68RJA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-68RJA1.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
68 Ω
68 Ω
Mount
Axial, Through Hole
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Oxide, Power resistor
Temperature Coefficient
350 ppm/°C
350 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-68RJA1 provided by its distributors.