Welwyn WMO2S-4K7JA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 4700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-4K7JA1.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Axial, Through Hole
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Oxide, Power resistor
Temperature Coefficient
350 ppm/°C
350 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-4K7JA1 provided by its distributors.
4.7K OHM 5% 2W 350PPM