Walsin Technologies WR08X125 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 1.2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WR08X125 JTL.
JRH Electronics
Datasheet10 pages8 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
1.2 MΩ
1.2 MΩ
1.2 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WR08X125 JTL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1200000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 1.2MΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
Res 1.2M Ohm 5% 1/8W 0805
0805 1M2 5% Resistor
1200000¦¸ ¡À5% 1/8W 0805