Vishay WYO822MCMCRUKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.0082uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
NewarkWYO822MCMCRUKR06400Tape & Reel
AvnetWYO822MCMCRUKR06400
4d
Arrow ElectronicsWYO822MCMCRUKR06400
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WYO822MCMCRUKR.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet4 pages5 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
Dielectric
Y5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
17 mm
17 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WYO822MCMCRUKR provided by its distributors.