Vishay TNPW060312K1BEEN
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 12100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay TNPW060312K1BEEN.
IHS
Datasheet14 pages4 years ago
Datasheet10 pages14 years ago
Future Electronics
Garrett
Inventory History
3 month trend:
-17.18%
CAD Models
Download Vishay TNPW060312K1BEEN symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERA3AEB1212V
Yageo GroupRT0603BRD0712K1L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 12.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 12.1 kOhm, ± 0.1%, 125 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
PanasonicERA3AEB1242V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 12.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 13300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0711K5L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 11.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Vishay TNPW060312K1BEEN provided by its distributors.
RES THIN FILM 12.1K OHM 0.1W 0.1% 0603 SMD
0603 (1608Metric) 0603 TNPW e3 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 12.1kOhms ±25ppm/C
RES 12.1K OHM 0.1% 0.21W 0603 25ppm t/r