Vishay SFR25H0001004JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1e+06ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay SFR25H0001004JA500.
IHS
Datasheet10 pages9 years ago
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-0.54%
Supply Chain
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupFMP200JR-52-1M
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1000000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
VR37 SERIES R5 AXIAL METAL FILM RESISTOR 1MOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/K